Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych.

Państwowe Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej.

Wysoki kontrast

 

 

BIP

Usługi które

świadczymy


Odbiór odpadów promieniotwórczych

Odbiór odpadów promieniotwórczych


Odbieramy odpady promieniotwórcze wytworzone na terenie całego kraju.

Transport odpadów promieniotwórczych

Transport odpadów promieniotwórczych


ZUOP zajmuje się transportem odpadów promieniotwórczych, posiadając kierowców z uprawnieniami ADR z wieloletnim doświadczeniem.

Zawieranie umów HASS

Zawieranie umów HASS


Zgodnie z art. 5 ust. 5a pkt. 2 Prawa atomowego ZUOP zawiera umowy zawierające zobowiązanie do odbioru źródeł wysokoaktywnych po zakończeniu działalności z nimi.

Masz odpady promieniotwórcze?

Przekaż je ZUOP!

 

Wypełnij formularz odbioru
Odpadów Promieniotwórczych


Więcej


Zgodnie z Ustawą z dnia 29 listopada 2000r. Prawo atomowe każdy kto posiada Odpady Promieniotwórcze ma obowiązek ich przekazania do ZUOP

Jak wygląda

realizacja


#1
Zgłoszenie odpadów

Zgłoszenie odpadów

W pierwszej kolejności należy wypałnić i przesłać do ZUOP zamieszczony na stronie formularz odbioru odpadów promieniotwórczych. 

Ustalenie warunków odbioru

Ustalenie warunków odbioru

Pracownik ZUOP skontaktuje się z Państwem w celu ustalenia szczegółowych warunków odbioru odpadów taki jak: data odbioru, oferta cenowa, warunki transportu. Przy wybraniu opcji własnego transportu odpadów do ZUOP należy pamiętać o konieczności posiadania zezwolenia Prezesa PAA na transport odpadów promieniotwórczych.

#2
#3
Zlecenie odbioru odpadów

Zlecenie odbioru odpadów

Po otrzymaniu oferty jesteście Państwo zobligowani do wysłania zlecenia na odbiór odpadów podpisanego przez osobę uprawnioną do reprezentacji firmy.

Odbiór odpadów

Odbiór odpadów

Odbiór odpadów, w zależności od wybranej opcji transportu, odbywać się będzie w siedzibie Zleceniodawcy bądź w siedzibie ZUOP. Pobierz - Jak przygotować się od odbioru odpadów promieniotwórczych.

#4
#5
Faktura

Faktura

Po odebraniu odpadów promieniotwórczych przygotujemy i wyślemy Państwu fakturę VAT.

Karta

ewidencyjna

Zleceniodawca ma obowiązek przygotować Kartę Ewidencyjną Powstałych Odpadów Promieniotwórczych oraz w przypadku przekazywania materiałów jądrowych Zawiadomienia o Wydaniu Materiałów Jądrowych. Dodatkowymi dokumentami są Świadectwa Źródeł oraz szczegółowy wykaz dotyczący numerów przekazywanych czujek dymu.

Pobierz

Wzory wypełnionych kart dostępne są tutaj.

Dokumenty

 

do pobrania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.